Cold Chain sector in Taiwan
Taiwan kweekt veel fruit, groenten en bloemen maar na de oogst gaat er veel verloren in de waardeketen. Om te voldoen aan kwaliteitseisen van consumenten en om boeren een eerlijke prijs te bieden, is het belangrijk om de kwaliteit van het fruit, groenten en bloemen goed te houden tijdens het transport.
In de afgelopen jaren zijn distributeurs steeds vaker gaan samenwerken met e-commerce-bedrijven en grote supermarktketens. De traditionele verkoopkanalen van landbouwproducten ontwikkelen zich langzaam. Er is groeiende vraag naar koelketensystemen.
Taiwan wil meer verse producten exporteren naar andere Aziatische landen en zelfs naar Europa. Door de grotere vraag naar lokale en exportgoederen van hoge kwaliteit moeten producten langer vers worden gehouden. De kloof tussen de opkomende markt en de koelketen wordt hierdoor steeds groter.
Kansen voor Nederlandse ondernemers
Deze ontwikkelingen vragen om grote verbeteringen van bestaande koelketensystemen. Daarom heeft de Taiwanese overheid € 415,8 miljoen gereserveerd voor de opzet van:
- locaties voor demonstratie van de koelketen;
- uitgebreide koelopslag;
- gekoeld vervoer over lange afstand;
- ver ontwikkelde koelfaciliteiten voor groothandelsmarkten voor landbouwproducten.
Deze investeringen bieden kansen voor Nederlandse bedrijven op de Taiwanese markt voor koelketensystemen. Dit is een goed moment om hun expertise te presenteren aan Taiwanese logistieke bedrijven, distributeurs en aan verenigingen van boeren.
Voor wie?
De missie is gericht op Nederlandse bedrijven, kennisinstellingen en organisaties die zich bezighouden met onder andere:
- Luchtconditionering
- Koeltechniek
- Vervoer en opslag
- Verpakken
- Sorteren
Waarom deelnemen?
Deze missie staat open voor Nederlandse bedrijven, kennisinstellingen en organisaties die:
- de Taiwanese markt willen onderzoeken;
- al zakendoen of zaken willen gaan doen in Taiwan;
- zakenpartners zoeken in Taiwan of bestaande contacten willen onderhouden.
De missie biedt de volgende onderdelen (onder voorbehoud):
- Presentaties en rondleidingen bij grote supermarktketens en logistieke hubs in Taipei, Tainan en Kaohsiung.
- Inzicht krijgen in de marktkansen in de koelketensector in Taiwan.
- Contacten leggen met nieuwe mogelijke partners en klanten.
- De toegevoegde waarde van het contact met andere Nederlandse bedrijven die zich richten op Taiwan.
- Toegang krijgen tot de markt door in samenwerking met de Nederlandse overheid consortia te vormen, en door samenwerking.
- Het presenteren van uw bedrijf aan lokale belanghebbenden en besluitvormers.
Voorlopig programma
Wij vullen het programma de volgende maanden verder in. Hierbij houden wij rekening met ideeën van deelnemers. Omdat wij streven naar de beste reisroute kan onderstaand programma en ook de volgorde van luchthavens nog wijzigen.
Maandag 27 maart
- Heenvlucht naar Taipei, Taiwan
- Check-in hotel
Dinsdag 28 maart
- Dag in Taipei
- Cold chain seminar
- Netwerklunch met mogelijke Taiwanese afnemers
- Bezoek aan grote supermarktketen en aan lokale coöperatie
- Netwerkdiner
Woensdag 29 maart
- Dag in Kaohsiung
- Bezoek aan groot logistiek park en logistiek bedrijf
- Matchmaking met mogelijke partners en afnemers in de regio Kaohsiung
Donderdag 30 maart
- Dag in Tainan
- Bezoek aan een grote, lokale producent
- Workshop met lokale en Nederlandse deelnemers
- Matchmaking met mogelijke partners en afnemers in de regio Tainan
Vrijdag 31 maart
- Dag in Taipei
- Eigen tijd in Taipei met mogelijkheid tot een-op-eengesprekken door een lokale matchmaker
- Retourvlucht naar Nederland
Deelname en kosten
Meld u aan voor deelname. De uiterste aanmelddatum is 27 februari 2023. De voertaal is vooral Engels.
Deelname kost € 500 exclusief btw per organisatie (maximaal 2 personen per organisatie; iedere extra persoon kost € 250 exclusief btw). Iedere persoon moet zich apart aanmelden.
Deelnemende bedrijven moeten passen binnen de opzet en inhoudelijke focus van deze handelsmissie. Aanmelding en de automatische ontvangstbevestiging hiervan betekent daarom niet automatisch toelating tot de handelsmissie. Na sluiting van de aanmeldperiode ontvangt u een definitieve bevestiging van deelname van de projectleider van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
De prijs is inclusief deelname aan collectieve programmaonderdelen, lokale ondersteuning door de organisatie en inclusief collectief lokaal vervoer naar de verschillende regio's. Reis- en verblijfkosten zijn voor eigen rekening. RVO is niet aansprakelijk voor eventuele annuleringskosten.
Let op! Dit alles is nog onder voorbehoud omdat wij streven naar een aantrekkelijk en compleet deelnamepakket.
Organisatie
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) organiseert deze handelsmissie samen met Netherlands Office in Taipei, in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Go/no-go-beslissing
Op 1 februari zal de organisatie besluiten of de missie doorgaat. Dit besluit nemen wij op basis van het aantal deelnemers en de dan geldende COVID-19-maatregelen.
Meer weten?
Heeft u vragen over het programma of over logistieke en financiële zaken? Wij helpen u graag verder. Neem contact op met:
Laisy Deng, Business Development Coördinator voor Taiwan en Zuid-Korea bij RVO E: Laisy.deng@rvo.nl
Thomas van den Boogerd, Project Manager bij psps business abroad E: vdboogerd@psps-ba.nl
Maatschappelijk verantwoord ondernemen
De Nederlandse overheid vindt maatschappelijk verantwoord ondernemen belangrijk en onderschrijft de OESO-richtlijnen voor Multinationale Ondernemingen. Hierin staan de MVO-normen voor internationaal actieve ondernemers.
COVID-19-clausule
Als de COVID-19-situatie vóór deze missie verandert en dat gevolgen heeft voor de missie, dan kan de organisatie de missie uitstellen of annuleren. Hierover informeren wij deelnemers direct. Natuurlijk brengen wij in dat geval geen deelnemerskosten in rekening. Reis- en verblijfskosten zijn voor eigen risico.