Bijeenkomst 'The Netherlands at Expo 2025 Osaka: meet us on common ground'

Benieuwd naar de nieuwste updates over de Nederlandse plannen voor de Expo 2025 in Osaka? Kom dan naar de bijeenkomst 'The Netherlands at Expo 2025 Osaka: meet us on common ground' op 13 maart. U bent vanaf 14:00 uur welkom in Rotterdam!

Details

  • Do 13 mrt 2025
    14:00–18:00
    Hulstkamp Gebouw
    Maaskade 119
    3071 NK
    Rotterdam

Deelname informatie

  • Deelname is gratis
  • Voertaal is Engels

Voorbereidingen Expo 2025 Osaka

Tijdens de bijeenkomst praten we u bij over de Nederlandse plannen voor de Expo 2025 in Osaka. Reinette Klever, minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, opent de bijeenkomst tijdens de plenaire sessie. Hiroshi Minami, ambassadeur van Japan, is ook aanwezig. Hij geeft een toespraak over de samenwerking tussen Nederland en Japan.

Verder gaan we in gesprek met pioniers uit de verschillende sectoren, die betrokken zijn bij de Expo. U krijgt een digitale tour door het Nederlandse paviljoen op de Expo 2025 Osaka. Ook hoort u meer over het economische en culturele programma op de Expo. Aan het eind van de dag is er een netwerkreceptie. U heeft dan de tijd om met andere (deelnemende) Nederlandse ondernemers te spreken.

Zorg dat u erbij bent op 13 maart, dan bent u helemaal klaar voor uw bezoek aan Japan!

Expo 2025 Osaka

De Expo 2025 Osaka is dé plek voor ondernemers om andere markten te ontdekken. Het is de plek om langdurige zakenrelaties aan te gaan. Het evenement trekt bezoekers vanuit de hele wereld. Van 13 april tot 13 oktober is Nederland er ook bij met een Nederlands paviljoen. Nederland biedt een platform voor het delen van verschillende expertises. Zo kunnen we gezamenlijk problemen als klimaatverandering, verstedelijking, vergrijzing en de overgang naar duurzame energie aanpakken.

Het Nederlandse paviljoen dient als een showcase voor innovatieve en duurzame oplossingen. Met name op het gebied van energie, klimaat, tuinbouw, voedsel, gezondheidszorg en cultuur.

Tijdens de expo organiseert de Nederlandse overheid verschillende activiteiten: handelsmissies, seminars, matchmaking en culturele evenementen. Deze activiteiten vallen binnen de 5 thema's:

  1. energietransitie, duurzaamheid & circulaire economie;
  2. tuinbouw en duurzame voedselproductie & consumptie;
  3. life sciences en health (inclusief sport & vitaliteit);
  4. high-tech en digitalisering;
  5. cultuur.

Op 13 maart hoort u meer over de activiteiten. U kunt in gesprek gaan met andere deelnemers en pioniers van de verschillende deelnemende sectoren.

Thursday 13 March

  • 14:00 - 14:30 hour (CET)Inloop
  • 14:30 - 16:30 hour (CET)Plenaire sessie met o.a.: Opening door Reinette Klever, minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, een toespraak van Japanse Ambassadeur Hiroshi Minami, een interview met de Commissioner General Marc Kuipers, rondleiding NL paviljoen
  • 14:30 - 16:30 hour (CET)TED talk door kunstenares Anaïs Lopez over project in Japan, informatieve sessies over de verschillende zakelijke missies en een interview met het Nieuwe Instituut over de culturele programmering
  • 16:30 - 18:00 hour (CET)Netwerkreceptie

Deelname en kosten

U kunt zich niet meer aanmelden voor dit event. Deelname is gratis. De voertaal is Engels

Meer weten?

Wilt u meer weten over deze bijeenkomst? Neem contact op met het organiserende team:

Programmering Expo Osaka Willeke van der Dussen, ministerie van Buitenlandse Zaken, Expo team E: Expo2025Osaka@minbuza.nl

Cultuur Expo OsakaJoyce Hanssen, Nieuwe Instituut E: j.hanssen@nieuweinstituut.nl

Zakendoen in Japan Kamal Afarmach, RVO Business Development Coördinator E: kamal.afarmach@rvo.nlDigitale of logistieke vragenPatty Loos, RVO evenementenE: evenementen@rvo.nl

Organisatie

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) organiseert deze bijeenkomst in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken.